Новини

Правила життя ньюйоркців

Складно говорити про принципи та звички жителів міста, якщо їх, жителів – майже дев’ять мільйонів! Якщо рахувати мешканців передмість, виходить майже двадцять мільйонів. It’s New York City, baby! Це Нью-Йорк: він поділяється на п’ять районів, або «боро» – Бронкс, Бруклін, Квінс, Мангеттен та Стейтен-Айленд. Якщо взятися до справи грунтовно, то про кожен з боро можна видати окремий повноцінний путівник «правил життя», а то й не один. Той самий Мангеттен має мікрорайони-громади: Верхній Іст-Сайд, Верхній Вест-Сайд, Мідтаун, Нижній Мангеттен. Але не будемо зарано заглиблюватись. Розберемося з тим, які саме риси характерні для нью-йоркців, за якими неписаними правилами вони живуть.

Нічому не дивуйся

Все, що є в інших містах, доступне і в Нью-Йорку також. Тому нью-йоркця складно здивувати новинкою, модною забаганкою, хітовою виставою тощо; навпаки, всі автори та творці прагнуть продемонструвати свої досягнення у Нью-Йорку. Інколи через це здається, що публіка тут надто вередлива та розбещена, проте це не так: насправді у Нью-Йорку до вашої роботи поставляться з підкресленою увагою та нададуть найбільш детальний фідбек, про який ви навіть не мріяли.

Будь уважний на дитячих майданчиках

Ви помітите це, коли поспостерігаєте за родинами з дітьми, що проводять час на гірках біля будинків чи шкіл: територія майданчиків добре охороняється, обнесена парканом та частіше за все обладнана кількома камерами. А на огорожах можна побачити таблички з написами «Без дітей вхід до майданчика заборонено». За цим дійсно дуже серйозно стежать, оскільки, на жаль, злочини проти дітей стають все більш розповсюдженим явищем. Тому, якщо вам закортить погойдатися на гойдалках чи посидіти на лавці, спостерігаючи за дитячими веселощами, але ви один чи з дорослим другом – будьте готові до того, що вас підозрюватимуть у найгіршому.

Вам допоможуть

Вам приємно буде знати, що, якщо ви втрапите у халепу, звичайний перехожий з великою вірогідністю допоможе вам: позичить зарядний пристрій чи навіть свій телефон, підкаже дорогу чи адресу, пригостить закускою. Всі ми у цьому світі – лише тимчасові гості, всі «в одному човні», така філософія нью-йоркця. Закон карми ніхто не відмінив: роби добро і воно повернеться до тебе, рано чи пізно.

Вас підганятимуть

Цей пункт аж ніяк не вступає у протиріччя з попереднім, просто в Нью-Йорку дійсно шалена швидкість життя, до якої потрібно звикнути. Любите не поспішаючи крокувати вулицями та роздивлятися фасади будівель? Вам на європейські вулиці у нетуристичний сезон, але аж ніяк не на забиті перехожими перехрестя Нью-Йорка. Тут люди ходять швидко, і потрібно влитися у цей потік, аби відчувати себе комфортно. Якщо вам це вдасться, то, можливо, ви навіть почнете отримувати задоволення від цієї біганини. Якщо ж ні, то вас весь час штовхатимуть, обганятимуть, можливо, навіть лаятимуть за те, що затримуєте потік і створюєте «живу перепону». Це не від злості, просто люди дійсно не розуміють, як можна так «гальмувати».

Не питай, звідки твій співрозмовник

Знайомлячись з новою людиною, збережіть собі та їй пару хвилин та не цікавтеся надто її корінням. Тут всі приїжджі (в тому чи іншому поколінні), і якщо заглиблюватись у те, на якому пароплаві прибув сюди дідусь вашого нового знайомого, ви заплутаєтесь самі та напружите його. Краще говорити про те, чим людина зайнята наразі: сьогодення завжди цікавіше за минувшину. Тим паче що Нью-Йорк – центр тяжіння креативних та працелюбних особистостей. Звісно, ІТ-стартапери радше їдуть до Сан-Франциско, але бізнесові та артистичні кола марять нью-йоркськими вулицями, сценами та офісами.

Зачинено? Як це?

А ось тут ньюйоркці дійсно розбещені: вони змалечку звикли, що у будь-який час доби можна знайти або замовити доставкою абсолютно будь-що. Це стосується, в першу чергу, їжі: немає такої світової кухні, яку б не можна було скуштувати у Нью-Йорку цілодобово. Окрім цього, є книгарні в режимі 24/7, перукарні, спортивні клуби, кінотеатри, магазини електроніки, сувенірні крамнички і ще сотні закладів. Приїхавши туристом до іншого міста, мешканець Нью-Йорка часто смішить або дивує місцевих запитами на кшталт «де в цьому місті краще о другій ночі у вівторок замовити ефіопської їжі з доставкою?»

Встигайте за Нью-Йорком та його мешканцями, спостерігайте за ними, слухайте їхні розмови у транспорті та запам’ятовуйте вдалі образи на вулицях; ходіть нетуристичними місцями та спілкуйтеся – Нью-Йорк не з сором’язливих, вам буде цікаво разом.

Повернутись до новин
close
Щоб замовити зворотний дзвінок, будь ласка, залиште контактну інформацію:

Натискаючи *Надіслати*, ви надаєте згоду на обробку, зберігання та використання ваших персональних даних.

044498 01 00