2018-08-06 10:33:26

Як працює система управління в NEW YORK Concept House

Ми вважаємо, що права мешканців будинку не обмежуються площею квартири, яку вони придбали. Власники житлової нерухомості повинні разом приймати рішення щодо будь-яких змін в будинку: висувати ініціативу по ремонту холу, голосувати за установку додаткових ліхтарів у дворі, пропонувати свої варіанти з благоустрою прибудинкової території. Використання спільного майна повинно бути безперешкодним, а фінансова звітність з обслуговування будинку — загальнодоступною для кожного мешканця. Стежити за порядком і приймати спільні рішення власники можуть через спеціальний орган управління багатоквартирним будинком.

Сьогодні на законодавчому рівні передбачено три форми управління: безпосередньо власники (шляхом прийняття рішення на відповідному зібранні), об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі — ОСББ) та управитель.

У NEW YORK Concept House ми враховуємо «розумні» технології не тільки в оснащенні житлового комплексу, але й в управлінні будинком. Суть нашого підходу полягає в тому, що ми об`єднали дві форми — ОСББ та управителя — управляючу компанію ATMOSFERA, яка є виконавцем завдань, що надходять від власників.

 

Які функції буде виконувати ОСББ в NEW YORK Concept House?

Як механізм для контролю та прийняття рішень, ОСББ складається з трьох органів:

• Загальні збори — найголовніший орган управління, в роботі якого беруть участь усі власники квартир і нежитлових приміщень. На зборах обговорюються актуальні питання будинку, шляхом голосування приймаються рішення щодо ініціатив мешканців.

• Правління — виконавчий орган, уповноважений скликати загальні збори, вирішувати питання, висунуті мешканцями, контролювати роботу управляючої компанії ATMOSFERA.

• Ревізійна комісія — структурна одиниця ОСББ, яка несе відповідальність за фінансово-господарську діяльність і стежить за роботою Правління.

Припустимо, мешканці NEW YORK Concept House вирішили облаштувати зону барбекю на 16 поверсі. Для цього їм необхідно звернутися до управляючої компанії за допомогою мобільного додатку SFERA. У розділі «Ініціативи» (у майбутньому «Домократія») вони створюють ініціативу та голосують за її реалізацію. Якщо переважна частина мешканців підтримає пропозицію, ATMOSFERA повідомить Правління будинку та почне обладнання тераси відповідно до вимог власників.

Мешканці також можуть голосувати на загальних зборах.

 

Як взаємодіють ОСББ і управляюча компанія ATMOSFERA?

Крім того, що ОСББ стежить за виконанням завдань управляючої компанії, власники квартир можуть контролювати всі щомісячні фінансові витрати через додаток SFERA. В кінці року ATMOSFERA надає звітність мешканцям і спільно з ОСББ затверджує кошторис на утримання будинку на наступний рік.

Ми розуміємо, що будинок — це актив, і подібна схема управління житловим комплексом убезпечить власників від зайвих витрат.

 

Як регламентується діяльність ОСББ і управляючої компанії?

Порядок у будинку регламентується «Правилами проживання в будинку». Це документ, який розроблений відповідно до чинного законодавства й є обов`язковими до виконання власниками квартир та нежитлових приміщень. Він затверджується Загальними зборами Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку та враховує правила користування спільним майном житлового комплексу та прибудинковою територією.

Для дотримання інтересів власників в NEW YORK Concept House також діють «Правила проведення ремонтно-будівельних робіт у житлово-офісному центрі NEW YORK Concept House». Це інструкція для мешканців, яка регулює перелік питань при проведенні ремонту в квартирі: час робіт, вимоги до персоналу будівельних компаній, оформлення перепусток для проходу на територію будинку.

У разі невиконання пунктів правил, ОСББ має право виписати квитанцію для оплати штрафу. Подібна практика вважається стандартною для мешканців Канади, США та Австралії, де недотримання порядку кондомініуму або несплата штрафу може привести до виселення.

Ми розуміємо, що проживання повинно відповідати запитам власників. Саме тому в системі управління будинком ми намагаємося слідувати світовим стандартам, але при цьому орієнтуємося на законодавство нашої країни.

Повернутись до новин
close
Щоб замовити зворотній дзвінок, будь ласка, залиште контактну інформацію:
044498 01 00